Östhammars kommuns förtroendevalda

Referensgruppen

Mandatperiod: 2018-10-15 - 2022-10-14

Referensgruppen består sedan 1 januari 2016 av hela kommunfullmäktige och representanter från Region Uppsala, lokala miljöorganisationen (OSS), Naturskyddsföreningen i Uppsala län, grannkommuner (Uppsala, Norrtälje, Tierp, Älvkarleby och Gävle) samt Åland

Länkar:
Hemsida

Uppdrag (88 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Widén-Berggren Margareta S Ledamot 1
Bendiksen Tomas S Ledamot 2
Lennström Sanne S Ledamot 3
Lamell Roger S Ledamot 4
Norén Lisa S Ledamot 5
Lennström Jonas S Ledamot 6
Frisk Anna S Ledamot 7
Woxdal Pihl Kristina S Ledamot 8
Eriksson Matts S Ledamot 9
Muhonen Mika S Ledamot 10
Vidén Suzan S Ledamot 11
Mattsson Örjan S Ledamot 12
Grehn Ann-Charlotte S Ledamot 13
Näslund Tomas S Ledamot 14
Mattsson Désirèe S Ledamot 15
Olsson Olle S Ledamot 16
Wahlsten Martin - Ledamot 17
Olsson Mats - Ledamot 18
Lundin Ylva SD Ledamot 19
Persson Bo SD Ledamot 20
Sjöblom Håkan SD Ledamot 21
Persson Sirlis SD Ledamot 22
Lindgren Ywonne SD Ledamot 23
Larsson Stefan SD Ledamot 24
Söderblom Anna-Lena M Ledamot 25
Olsson Pär-Olof M Ledamot 26
Owenius Lennart M Ledamot 27
Holmberg Jan M Ledamot 28
Sjöberg Fabian M Ledamot 29
Asplunden Katarina M Ledamot 30
Kruukka Allan M Ledamot 31
Spangenberg Jacob C Ledamot 32
Alm Bertil C Ledamot 33
Abrahamsson Inger C Ledamot 34
Dannberg Håkan C Ledamot 35
Bernsten Cecilia C Ledamot 36
Landberg Lisa C Ledamot 37
Nilsson Josefine C Ledamot 38
Stål Sabina KD Ledamot 39
Hagman Lena KD Ledamot 40
Alpsjö Madelene KD Ledamot 41
Holmgren Lars O BOA Ledamot 42
Ahlinder Jan-Olof BOA Ledamot 43
Jansson Fredrik BOA Ledamot 44
Sevastik Ingeborg V Ledamot 45
Sabur Mohammad V Ledamot 46
Carlström Julia L Ledamot 47
Bellander Irmeli L Ledamot 48
Dreborg Kerstin MP Ledamot 49
Persson Lisbeth S Ersättare 50
Norén Lennart S Ersättare 51
Karjalainen Raili S Ersättare 52
Malmsten Per S Ersättare 53
Rudolfsson Erik S Ersättare 54
Jansson Roger S Ersättare 55
Skönstrand Ingvar S Ersättare 56
Lundqvist Mattias S Ersättare 57
Leufstadius Melinda SD Ersättare 58
Halvarsson Richard SD Ersättare 59
Holmkvist Mikael M Ersättare 60
Ekström Niklas M Ersättare 61
Kjellgren Anders M Ersättare 62
Pettersson Sune M Ersättare 63
Wahlgren Gunnel C Ersättare 64
Strandman Camilla C Ersättare 65
Rehn Olle C Ersättare 66
Runarsson Tommy C Ersättare 67
Fredriksson Eva KD Ersättare 68
Nyström Maria KD Ersättare 69
Innala Ronny BOA Ersättare 70
Göransson Anna BOA Ersättare 71
Karlsson Elisabeth V Ersättare 72
Arvidsson Inger V Ersättare 73
Bohlin Christer L Ersättare 74
Nilsson Rune L Ersättare 75
Aldal Malin MP Ersättare 76
Hallberg Sten MP Ersättare 77
Jakobsson Tommy - Ledamot 78
Tjörnhammar Staffan M Ledamot 78
Stormvall Joachim - Led (OSS) 79
Lundsten Eva Britt - Led (Naturskyddsföreningen) 80
Eskilsson Linda MP Ledamot 81
Lindstrand Åsa - Ersättare 81
Hållstrand Lars-Peter S Ledamot 82
Jivander Hans - Ersättare 83
Carlberg Lotta C Representant 84
Färnström Lars-Olov S Ersättare 85
Edsvik Jörgen - Ledamot 86