Östhammars kommuns förtroendevalda

Socialnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Socialnämnden ansvarar för äldre och personer med funktionsnedsättning, individ och familjeomsorg.

Länkar:
Möten och handlingar
Socialförvaltningen

Kommande möten (9 st)

Här visas de kommande mötena för Socialnämnd.

TidpunktPlatsBeskrivning
2020-03-02
2020-04-01
2020-04-29
2020-05-27
2020-06-17
2020-09-02
2020-09-30
2020-11-04
2020-12-02

Uppdrag (18 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Norén Lisa S Ordförande 1
Mattsson Désirèe S Ledamot 2
Sevastik Ingeborg V Ledamot 3
Bernsten Cecilia C 1:e vice ordförande 4
Rehn Olle C Ledamot 5
Söderblom Anna-Lena M 2:e vice ordförande 6
Lundin Mona M Ledamot 7
Carlström Julia L Ledamot 8
Pitkänen Erkki SD Ledamot 9
Woxdal Pihl Kristina S Ersättare 10
Lundqvist Mattias S Ersättare 11
Tekleab Mhesun S Ersättare 12
Lamell Roger S Ersättare 13
Eriksson Christina C Ersättare 14
Pettersson Sune M Ersättare 15
Alpsjö Madelene KD Ersättare 16
Tapper Jonatan BOA Ersättare 17
Lindgren Ywonne SD Ersättare 18