Östhammars kommuns förtroendevalda

Barn- och utbildningsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Barn- och utbildningsnämnden ansvarar för barnomsorg, förskoleklass, grundskola, särskola, gymnasieskola, vuxenutbildning och kulturskola.

Länkar:
Möten och handlingar
Barn- och utbildningsförvaltningen

Kommande möten (9 st)

Här visas de kommande mötena för Barn- och utbildningsnämnd.

TidpunktPlatsBeskrivning
2019-01-31 Kommunkontoret i Östhammar
2019-03-07 Kommunkontoret i Östhammar
2019-04-11 Kommunkontoret i Östhammar
2019-05-16 Kommunkontoret i Östhammar
2019-06-13 Kommunkontoret i Östhammar
2019-08-15 Kommunkontoret i Östhammar
2019-09-19 Kommunkontoret i Östhammar
2019-11-07 Kommunkontoret i Östhammar
2019-12-12 Kommunkontoret i Östhammar

Uppdrag (18 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Eriksson Matts S 1:e vice ordförande 1
Norén Lennart S Ledamot 2
Karagöz Suzan S Ledamot 3
Nilsson Josefine C Ordförande 4
Kruse Emma C Ledamot 5
Lindström Christer M 2:e vice ordförande 6
Stål Sabina KD Ledamot 7
Jansson Fredrik BOA Ledamot 8
Leufstadius Melinda SD Ledamot 9
Svensson Sven-Olof S Ersättare 10
Ek Robert S Ersättare 11
Hägerbaum Marie S Ersättare 12
Herdin Martin C Ersättare 13
Mughrabi Maisoon S Ersättare 14
Uthammar Filip M Ersättare 15
Melin Ulrica KD Ersättare 16
Arvidsson Maria L Ersättare 17
Larsson Stefan SD Ersättare 18