Kultur- och fritidsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Kultur- och fritidsnämnden ansvarar för kultur- och fritidsverksamheten i kommunen, bland annat naturområden, bibliotek och idrottsanläggningar

Länkar:
Möten och handlingar
Kultur och fritidsförvaltningen

Kommande möten (11 st)

Här visas de kommande mötena för Kultur- och fritidsnämnd.

TidpunktPlatsBeskrivning
2021-02-18 13:00
2021-03-25 13:00
2021-06-03
2021-06-03 13:00
2021-08-26 13:00
2021-10-07
2021-10-07 13:00
2021-11-11
2021-11-11 13:00
2021-12-16
2021-12-16 13:00

Uppdrag (14 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Lennström Jonas S Ordförande 1
Malmsten Per S Ledamot 2
Frisk Anna S Ledamot 3
Landberg Lisa C 1:e vice ordförande 4
Nyström Maria KD 2:e vice ordförande 5
Ekström Julia M Ledamot 6
Persson Sirlis SD Ledamot 7
Rudolfsson Erik S Ersättare 8
Andersson Sara S Ersättare 9
Wahlgren Cecilia C Ersättare 10
Rahm Oskar C Ersättare 11
Jansson-Sumén Anneli L Ersättare 12
Jansson Bengt BOA Ersättare 13
Strand Tony SD Ersättare 14