Östhammars kommuns förtroendevalda

Socialnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Socialnämnden ansvarar för äldre och personer med funktionsnedsättning, individ och familjeomsorg.

Länkar:
Möten och handlingar
Sektor omsorg

Kommande möten (3 st)

Här visas de kommande mötena för Socialnämnd.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-10-05
2022-11-09
2022-12-07

Uppdrag (18 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Lindgren Ywonne SD Ersättare 18
Fagerlund Angulo Eva S Ersättare 10
Mattsson Désirèe S Ledamot 2
Eriksson Christina C Ersättare 14
Lundqvist Mattias S Ersättare 11
Rehn Olle C Ledamot 5
Sevastik Ingeborg V Ledamot 3
Bernsten Cecilia C 1:e vice ordförande 4
Pettersson Sune M Ersättare 15
Söderblom Anna-Lena M 2:e vice ordförande 6
Pitkänen Erkki SD Ledamot 9
Carlström Julia L Ledamot 8
Alpsjö Madelene KD Ersättare 16
Norén Lisa S Ordförande 1
Lamell Roger S Ersättare 13
Tekleab Mhesun S Ersättare 12
Karl-Eriksdotter Kristina BOA Ersättare 17
Lundin Mona M Ledamot 7