Östhammars kommuns förtroendevalda

Referensgruppen

Mandatperiod: 2018-10-15 - 2021-10-14

Referensgruppen består sedan 1 januari 2016 av hela kommunfullmäktige och representanter från Region Uppsala, lokala miljöorganisationen (OSS), Naturskyddsföreningen i Uppsala län, grannkommuner (Uppsala, Norrtälje, Tierp, Älvkarleby och Gävle) samt Åland

Länkar:
Hemsida

Uppdrag (92 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Widén-Berggren Margareta S Ledamot 1
Bendiksen Tomas S Ledamot 2
Lennström Sanne S Ledamot 3
Lamell Roger S Ledamot 4
Norén Lisa S Ledamot 5
Lennström Jonas S Ledamot 6
Frisk Anna S Ledamot 7
Svensson Jonas S Ledamot 8
Schnell Caroline S Ledamot 9
Muhonen Mika S Ledamot 10
Karagöz Suzan S Ledamot 11
Mattsson Örjan S Ledamot 12
Grehn Ann-Charlotte S Ledamot 13
Näslund Tomas S Ledamot 14
Mattsson Désirèe S Ledamot 15
Westin Linus S Ledamot 16
Wahlsten Martin SD Ledamot 17
Olsson Mats SD Ledamot 18
Westerman Hans SD Ledamot 19
Persson Bo SD Ledamot 20
Sjöblom Håkan SD Ledamot 21
Persson Sirlis SD Ledamot 22
Dahlberg Lennart SD Ledamot 23
Larsson Stefan SD Ledamot 24
Söderblom Anna-Lena M Ledamot 25
Olsson Pär-Olof M Ledamot 26
Owenius Lennart M Ledamot 27
Delwall Gunilla M Ledamot 28
Sjöberg Fabian M Ledamot 29
Lindström Christer M Ledamot 30
Kruukka Allan M Ledamot 31
Spangenberg Jacob C Ledamot 32
Alm Bertil C Ledamot 33
Abrahamsson Inger C Ledamot 34
Dannberg Håkan C Ledamot 35
Bernsten Cecilia C Ledamot 36
Landberg Lisa C Ledamot 37
Nilsson Josefine C Ledamot 38
Stål Sabina KD Ledamot 39
Hagman Lena KD Ledamot 40
Alpsjö Madelene KD Ledamot 41
Holmgren Lars O BOA Ledamot 42
Adén Ingemar BOA Ledamot 43
Jansson Fredrik BOA Ledamot 44
Sevastik Ingeborg V Ledamot 45
Sabur Mohammad V Ledamot 46
Andersson Julia L Ledamot 47
Bellander Irmeli L Ledamot 48
Dreborg Kerstin MP Ledamot 49
Woxdal Pihl Kristina S Ersättare 50
Eriksson Matts S Ersättare 51
Olsson Olle S Ersättare 52
Persson Lisbeth S Ersättare 53
Norén Lennart S Ersättare 54
Karjalainen Raili S Ersättare 55
Malmsten Per S Ersättare 56
Rudolfsson Erik S Ersättare 57
Lundin Ylva SD Ersättare 58
Lindgren Ywonne SD Ersättare 59
Leufstadius Melinda SD Ersättare 60
Halvarsson Richard SD Ersättare 61
Holmberg Jan M Ersättare 62
Asplunden Katarina M Ledamot 63
Holmkvist Mikael M Ledamot 64
Ekström Niklas M Ersättare 65
Kruse Emma C Ersättare 66
Wahlgren Gunnel C Ersättare 67
Strandman Camilla C Ersättare 68
Rehn Olle C Ersättare 69
Fredriksson Eva KD Ersättare 70
Nyström Maria KD Ersättare 71
Ahlinder Jan-Olof BOA Ersättare 72
Alm Lars BOA Ersättare 73
Karlsson Elisabeth V Ersättare 74
Arvidsson Inger V Ersättare 75
Bohlin Christer L Ersättare 76
Nilsson Rune L Ersättare 77
Eriksson Freddie MP Ersättare 78
Aldal Malin MP Ersättare 79
Olander Anders - Ledamot 80
Jakobsson Tommy - Ledamot 81
Stormvall Joachim - Led (OSS) 82
Gunnarsson Kenneth - Led (OSS) 83
Karlsson Eva Britt - Led (Naturskyddsföreningen) 84
Ulmander Jan C Ledamot 85
Aaltonen Carina - Ledamot 86
Stavbom Tomas - Representant 87
Johansson Per - Representant 88
Hållstrand Lars-Peter S Ledamot 89
Jivander Hans - Ersättare 90
Carlberg Lotta C Representant 91
Färnström Lars-Olov S Ersättare 92