Östhammars kommuns förtroendevalda

Kultur- och fritidsnämnd

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Kultur- och fritidsnämnden ansvarar för kultur- och fritidsverksamheten i kommunen, bland annat naturområden, bibliotek och idrottsanläggningar

Länkar:
Möten och handlingar
Sektor samhälle

Kommande möten (3 st)

Här visas de kommande mötena för Kultur- och fritidsnämnd.

TidpunktPlatsBeskrivning
2022-10-06
2022-11-10
2022-12-15

Uppdrag (14 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Strand Tony SD Ersättare 14
Frisk Anna S Ledamot 3
Landberg Lisa C 1:e vice ordförande 4
Lennström Jonas S Ordförande 1
Ekström Julia M Ledamot 6
Nyström Maria KD 2:e vice ordförande 5
Rudolfsson Erik S Ersättare 8
Jansson Bengt BOA Ersättare 13
Wahlgren Cecilia C Ersättare 10
Rahm Oskar C Ersättare 11
Widén Jenny L Ersättare 12
Andersson Sara S Ersättare 9
Malmsten Per S Ledamot 2
Persson Sirlis SD Ledamot 7